Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)
ОНЛАЙН-ПЕРЕКЛАДАЧ
Меню сайту
PISA

...
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
Сайти вчителів
Блог вчителів початкової школи Богодухівської гімназії №1

Блог учителя англійської мови Юлії Харченко

Сайт вчителя інформатики Завади Ольги Василівни
Погода
Форма входа
Опитування
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Ужасно
4. Неплохо
5. Плохо
Всего ответов: 26
друзі сайту
Календар
«  July 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ВІДВІДУВАННЯ САЙТУ
Вітаю Вас, Guest · RSS 03.07.2022, 03:48

Затверджено

наказом директора

Богодухівської гімназії № 1

Богодухівської районної ради

Харківської області

12.02.2020 №31

 

 

Порядок

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у Богодухівській гімназії №1 Богодухівської районної ради Харківської області та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

1. У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), директор гімназії повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Cлужби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в гімназії.

 

2. Комісія за результатами проведеного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування), визначених сторін булінгу (цькування), встановлених можливих причин булінгу (цькування) розробляє рекомендації для педагогічних працівників щодо освітньої діяльності з учнями, причетними до булінгу, їх батьками (особами, що їх заміняють), заходи стабілізації психологічного клімату у колективі, надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування).

 

3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

 

4. Практичний психолог та педагог соціальний у межах своїх посадових обов’язків:

- діагностують стан психологічного клімату в колективі, в якому відбувся булінг (цькування) та за результатами діагностики розробляють план корекційної роботи з кривдником та свідками із залученням батьків (законних представників);

розробляють та реалізують програму індивідуальної реабілітації для потерпілого;

розробляють профілактичні заходи для класу (групи), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування); для батьків або законних представників;

здійснюють супровід педагогічних, які забезпечують освітній процес для класу (групи), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування);

забезпечують надання психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

5. Педагогічні працівники, які працюють з класом (групою), у якій зафіксовано випадок булінгу (цькування), забезпечують:

виконання рекомендацій комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в гімназії щодо доцільних методів роботи з учнями, причетними до булінгу (цькування) та їхніми батьками (законними представниками);

- дотримання правил поведінки учасниками освітнього процесу в гімназії, визначених статутом гімназії, законодавством;

- виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії класу чи групи під час освітнього процесу.

6. Батькам здобувачів освіти (законним представникам) рекомендується виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в гімназії.

 

7. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в гімназії та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) відповідає уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії.

 

8. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються дисциплінарні стягнення.

 

Адміністративні стягнення за булінг (цькування)

(накладається уповноваженими органами)

 

Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

 

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

 

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

 

Якщо адміністрація гімназії не повідомить уповноважений підрозділ органів Національної поліції України про відомі йому випадки цькування учасників освітнього процесу тягне за собою накладання на нього штрафу від 50 до 100 неопадоткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

 

Богодухівська гімназія №1 © 2010-2022
▲ Вверх
//